Poradnia Medycyny Rodzinnej w Turośni Kościelnej
Opieka medyczna dla Ciebie i całej Twojej rodziny

Wizyty lekarskie w ramach programu NFZ
Opieka Koordynowana w POZ
Wizyty bez kolejek
92% odebranych połączeń
Misja naszej przychodni
Opieka medyczna najwyższej jakości dla każdego
Myślimy o Twoim komforcie i poczuciu bezpieczeństwa. Działamy sprawnie, minimalizując czas oczekiwania na wizytę. Odwiedź nas i zrezygnuj z czekania w kolejce. To naprawdę działa!
Zwiększamy świadomość na temat istoty badań profilaktycznych. Umożliwiamy bezpłatne badania profilaktyczne i diagnostyczne. Lepiej zapobiegać niż leczyć!
Dołącz do naszego ośrodka i pozwól nam zaopiekować się Tobą i Twoją rodziną!
Personel naszej przychodni
To właśnie my stoimy na straży Twojego zdrowia!

Ewa Dobrzyńska
lekarz medycyny rodzinnej

Maja Boruch
lekarz medycyny rodzinnej

Dominika Lewandowska
lekarz

Patrycja Olizarowicz
położna

Patrycja Smolarczuk
pielęgniarka

Angelika Poddubik
pielęgniarka

Urszula Łukaszuk
manager, koordynator przychodni

Sylwia Juszczuk
koordynator

Paulina Deniziak
dietetyk

Agata Romanowska
fizjoterapeutka
Pierwszy rok życia dziecka
Z myślą o młodych rodzicach stworzyliśmy darmowy e-book „Pierwszy rok życia dziecka w pytaniach i odpowiedziach”.
To skarbnica wiedzy, która pomoże Ci w pierwszych chwilach opieki nad niemowlęciem. Dowiesz się z niego m. in.: jak często kąpać dziecko, kiedy udać się na pierwszą wizytę u lekarza czy szczepienie.
Co zrobić, aby uzyskać dostęp do naszego e-booka? Wystarczy, że zapiszesz się poniżej.
Masz pytanie?
Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości!
Czy w Waszej przychodni NFZ przyjmują lekarze specjaliści?
Tak! W naszej poradni medycznej w ramach NFZ przyjmują lekarze rodzinni, którzy są specjalistami medycyny rodzinnej.
Dodatkowo w ramach opieki koordynowanej zapewniamy współpracę z dietetykiem, kardiologiem i endokrynologiem.
Jaki jest czas oczekiwania na wizytę w poradni lekarza rodzinnego w ramach NFZ?
Czas oczekiwania na wizytę w naszej przychodni POZ uzależniony jest od problemu medycznego, a nie od tego, kto pierwszy dodzwoni się do recepcji.
Czas oczekiwania dostosowujemy do stanu zdrowia pacjenta. W naszej placówce przyjmujemy pacjentów codziennie od poniedziałku do piątku.
Nasz grafik podzielony jest na:
- Wizyty pilne (np. ból ucha z gorączką u dziecka, zaostrzenie choroby przewlekłej u dorosłego) – wizyta w naszej placówce odbędzie się tego samego dnia lub najpóźniej kolejnego dnia, jeśli zgłoszenie nastąpiło w godzinach popołudniowych.
- Wizyty planowane – wizyta umawiana jest w dogodnym terminie z wyprzedzeniem czasowym. Dotyczy chorób przewlekłych oraz dolegliwości, które trwają od jakiegoś czasu, a które wymagają konsultacji z lekarzem medycyny rodzinnej.
- Porady recepturowe – zapewniamy wypisanie leków na receptę tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Bilanse i szczepienia dzieci – usługi udzielane po wcześniejszym ustaleniu z pielęgniarką.
- Wizyty domowe – wizyty w domu pacjenta realizowane są u osób, u których stwierdzono wskazania medyczne do takich wizyt, np. stan po udarze mózgu, zaawansowany wiek, problemy z poruszaniem się.
Wizyty u lekarza w ramach podstawowej opieki zdrowotnej odbywają się punktualnie, o wcześniej umówionej godzinie.
Chcesz umówić się na wizytę w naszym Ośrodku Zdrowia? Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń – nr tel. Turośń 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie), Suraż [85 686 92 90].
Kim jest „lekarz rodzinny” i czy mogę liczyć na jego pomoc w ramach podstawowej opieki zdrowotnej?
Lekarz rodzinny jest lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej.
- ukończył on 6-letnie studia medyczne
- odbył 13-miesięczny staż podyplomowy
- zrealizował 4-letnie szkolenie specjalizacyjne, zakończone Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym – tak jak lekarze innych specjalności (np. ortopeda, kardiolog, neurolog)
Specjalizacja z medycyny rodzinnej jest dedykowana do pracy w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) w ramach świadczenia NFZ. Szkolenie specjalizacyjne przygotowuje lekarza do prowadzenia profilaktyki oraz leczenia dorosłych i dzieci. Dzięki nabytym umiejętnościom specjalista medycyny rodzinnej jest w stanie zaopatrzyć 90% potrzeb zdrowotnych swoich pacjentów – noworodków, dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów.
Nie każdy lekarz pracujący w POZ jest lekarzem rodzinnym, ponieważ w POZ mogą pracować lekarze innych specjalności. W Polsce w POZ pracuje ok 33 000 lekarzy, z czego tylko 11 000 specjalistów medycyny rodzinnej. W naszej placówce zapewniamy opiekę specjalistów i rezydentów medycyny rodzinnej.
Ile czeka się na receptę w Waszej poradni lekarza rodzinnego w ramach NFZ?
Recepty w naszej przychodni przepisywane są tego samego lub następnego dnia roboczego od poniedziałku do piątku. Pacjenci otrzymują kod recepty SMS-em lub e-mailem.
Zachęcamy wszystkich pacjentów naszej placówki, którzy przyjmują leki przewlekle, do skorzystania z opieki koordynowanej.
- lekarz ustala plan leczenia, zleca niezbędne badania, wyznacza termin wizyt kontrolnych
- koordynator przypomina o terminie wizyty
Dzięki temu nie musisz się martwić o to, że przyjmowane leki skończą się przed terminem kolejnej wizyty.
Czy udzielacie teleporad w Waszej przychodni NFZ?
W naszej przychodni lekarza rodzinnego teleporady lub porady e-mail służą głównie do omówienia wyników badań laboratoryjnych.
Teleporada umawiana jest zawsze na konkretny dzień i konkretną godzinę. O umówionej godzinie lekarz dzwoni do pacjenta. Jeśli pacjent nie odbiera, lekarz ponawia próbę kontaktu trzykrotnie, co 10 minut.
Nie udzialamy teleporad dzieciom do 6. roku życia. Wyjątek stanowi teleporada w celu np. omówienia wyniku badań, bądź porada związana z dotychczasowym leczeniem.
Czy placówka jest przystosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnością?
Ośrodek Zdrowia sp. z o.o. jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 590 655 zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Dzięki temu dofinansowaniu ta grupa naszych pacjentów będzie mogła skorzystać z całego szeregu udogodnień, tj. łatwiej dostać się do gabinetów lekarskich i zabiegowych, umówić wizytę on-line, skorzystać z kompleksowej diagnostyki.
Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl.
Koordynatorem ds. dostępności jest lek. Maja Boruch: [email protected], tel. 85 650 52 79