Przejdź do głównej treści

Ośrodek Zdrowia w Surażu kompleksowa pomoc lekarza rodzinnego


W naszym ośrodku stawiamy na wysoką jakość obsługi pacjentów. Wybierz nowoczesne podejście do leczenia w przyjaznej atmosferze!

Co możemy dla Ciebie zrobić?


Sprawdź, na co możesz liczyć w naszym ośrodku zdrowia.

  • Opieka zdrowotna dla najmłodszych

  • Punkt pobrań badań laboratoryjnych

  • Szczepienia obowiązkowe i zalecane

  • Liczne programy profilaktyczne

  • Opieka nad seniorami

  • Sprawny system rejestracji na wizytę

  • Nowoczesna diagnostyka (m.in. Holter RR)

Dowiedz się więcej na temat naszej przychodni!

  • Jako jedna z pierwszych przychodni w Polsce oferujemy Opiekę Koordynowaną. To innowacyjny model opieki nad pacjentami z chorobami przewlekłymi.

  • W ramach programu możesz liczyć na bezpłatne konsultacje m.in. dietetyka i kardiologa, a także rozszerzone badania diagnostyczne!

Trzy uśmiechnięte lekarki w granatowym ubraniu medycznym i ze stetoskopem na szyi, stoją na białym tle

Czym cechuje się nasza przychodnia?

Darmowa opieka zdrowotna

Wizyty w naszej przychodni są całkowicie darmowe i odbywają się w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Wizyty bez kolejki

Oferujemy możliwość wygodnego umawiania wizyt poprzez wypełnienie e-formularza lub rozmowę telefoniczną. Naszych pacjentów zapisujemy na konkretną godzinę, co pozwala uniknąć kolejki do specjalisty.

Kompleksowa opieka nad dziećmi

Wiemy, jak ważne jest sprawne postawienie diagnozy. Specjalizujemy się w leczeniu dzieci i stawiamy na szybką diagnostykę, co ułatwia nam „point of care”, czyli testy medyczne w miejscu leczenia.

Nie zostawiamy w potrzebie

Dostosowujemy czas oczekiwania na wizytę do stanu zdrowia pacjenta. Osoby z poważnymi problemami zdrowotnymi mogą liczyć na wizytę najpóźniej kolejnego dnia po skontaktowaniu się z nami. 

Bezproblemowy kontakt

Chcemy ułatwić naszym pacjentom umawianie się na wizyty, dlatego mamy aż 92% odebranych połączeń! Posiadamy także system call-back, dzięki któremu oddzwaniamy w 15 minut!

Wskazówki dojazdu do Filii w Surażu

Przyjdź do naszej przychodni w Surażu. Poza godzinami jej pracy, zapraszamy do Ośrodka Zdrowia w Turośni Kościelnej.


Jak zapisać się do naszego Ośrodka Zdrowia w Surażu?

Możesz dołączyć do grona naszych pacjentów – bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz e-deklarację.

Jeśli masz internetowe konto pacjenta


  1. Zaloguj się na swoim Indywidualnym Koncie Pacjenta
  2. Wybierz opcję „Moje konto”
  3. Sprawdź e-deklarację
  4. Kliknij „Wypełnij e-deklarację do lekarza, pielęgniarki i położnej (kobiety)”
  5. Ważne! W przypadku deklaracji dla dziecka, należy uprzednio wypełnić jego dane w opcji „Moje konto”
  6. Dane do wypełnienia deklaracji do lekarza
  7. Kliknij „Podpisz e-deklarację”
  8. Kliknij „Podpisz Profilem Zaufanym”
  9. Kliknij „Wyślij e-deklarację”

Nie masz internetowego konta pacjenta? Aktywuj je, lub odwiedź nas na miejscu.


Jak założyć internetowe konto pacjenta?

Jak aktywować IKP?

Do aktywacji Indywidualnego Konta Pacjenta potrzebny jest Profil Zaufany. Możesz go założyć na kilka sposobów, między innymi:

Aplikacja bankowa

Możesz aktywować konto IKP przez aplikację bankową (otwiera się w nowej karcie), bez konieczności wychodzenia z domu.

Usługa Envelo Poczty Polskiej

Aby założyć IKP, wypełnij wniosek (otwiera się w nowej karcie) i załóż konto. Następnie przygotuj adres e-mail, Envelo ID, dowód osobisty i udaj się na pocztę.

W urzędzie

W celu aktywowania konta IKP, wypełnij wniosek (otwiera się w nowej karcie) i udaj się z dowodem osobistym do ZUSu, Urzędu Skarbowego bądź Urzędu Wojewódzkiego

Masz pytanie?


Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Suraż i Turośń Kościelna - gdzie korzystać?

Możesz korzystać z opieki zdrowotnej zarówno w Surażu, jak i w Turośni Kościelnej. Posiadamy dokumentację elektroniczną, dlatego lekarz zawsze ma dostęp do Twojej aktualnej historii leczenia.

Jak zostać pacjentem Waszej przychodni medycyny rodzinnej?

Aby stać się pacjentem lekarza rodzinnego POZ w naszej placówce medycznej wystarczy złożyć deklarację wyboru. Można to zrobić osobiście lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak należy to zrobić.

  • Nie ma konieczności formalnego wypisywania się z dotychczasowej przychodni – dzieje się to automatycznie.

  • Warto wziąć ksero najważniejszych dokumentów medycznych – karty z hospitalizacji, konsultacji z poradni specjalistycznych, wyników badań. Karty szczepień dzieci pozyskujemy sami.

Zachęcamy całe rodziny do korzystania z opieki zdrowotnej w ramach NFZ w jednej przychodni. Dzięki temu nasi specjaliści mają więcej informacji o całej rodzinie, co w przypadku niektórych chorób ułatwi leczenie i diagnozowanie.

Chcesz się umówić do lekarza rodzinnego? Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr tel. Turośń Kościelna85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie) Suraż [85 686 92 90].

Jaki jest czas oczekiwania na wizytę w poradni lekarza rodzinnego w ramach NFZ?

Czas oczekiwania na wizytę w naszej przychodni POZ uzależniony jest od problemu medycznego, a nie od tego, kto pierwszy dodzwoni się do recepcji.

Czas oczekiwania dostosowujemy do stanu zdrowia pacjenta. W naszej placówce przyjmujemy pacjentów codziennie od poniedziałku do piątku.

Nasz grafik podzielony jest na:

  • Wizyty pilne (np. ból ucha z gorączką u dziecka, zaostrzenie choroby przewlekłej u dorosłego) – wizyta w naszej placówce odbędzie się tego samego dnia lub najpóźniej kolejnego dnia, jeśli zgłoszenie nastąpiło w godzinach popołudniowych.
  • Wizyty planowane – wizyta umawiana jest w dogodnym terminie z wyprzedzeniem czasowym. Dotyczy chorób przewlekłych oraz dolegliwości, które trwają od jakiegoś czasu, a które wymagają konsultacji z lekarzem medycyny rodzinnej.
  • Porady recepturowe – zapewniamy wypisanie leków na receptę tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Bilanse i szczepienia dzieci – usługi udzielane po wcześniejszym ustaleniu z pielęgniarką.
  • Wizyty domowe – wizyty w domu pacjenta realizowane są u osób, u których stwierdzono wskazania medyczne do takich wizyt, np. stan po udarze mózgu, zaawansowany wiek, problemy z poruszaniem się.

Wizyty u lekarza w ramach podstawowej opieki zdrowotnej odbywają się punktualnie, o wcześniej umówionej godzinie.

Chcesz umówić się na wizytę w naszym Ośrodku Zdrowia? Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń – nr tel. Turośń 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie), Suraż [85 686 92 90].

Czy udzielacie teleporad w Waszej przychodni NFZ?

W naszej przychodni lekarza rodzinnego teleporady lub porady e-mail służą głównie do omówienia wyników badań laboratoryjnych.

Teleporada umawiana jest zawsze na konkretny dzień i konkretną godzinę. O umówionej godzinie lekarz dzwoni do pacjenta. Jeśli pacjent nie odbiera, lekarz ponawia próbę kontaktu trzykrotnie, co 10 minut.

Nie udzialamy teleporad dzieciom do 6. roku życia. Wyjątek stanowi teleporada w celu np. omówienia wyniku badań, bądź porada związana z dotychczasowym leczeniem.

Czy mogę umówić dziecko na wizytę w Waszej poradni lekarza rodzinnego NFZ?

Oczywiście! Nasi pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę nad dziećmi w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

W naszej przychodni zapewniamy pomoc lekarzy medycyny rodzinnej. Zajmujemy się profilaktyką (bilanse zdrowia, szczepienia) oraz leczeniem najczęstszych chorób wieku dziecięcego.

Nasza placówka realizuje także szybką diagnostykę na miejscu, co umożliwia uniknięcie zbędnej antybiotykoterapii.

Chcesz się umówić do lekarza rodzinnego? Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr tel. 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie).

Czy łatwo się dodzwonić do Waszej poradni lekarza rodzinnego NFZ?

W naszej placówce dokładamy wszelkich starań, by ułatwić pacjentom korzystanie z opieki zdrowotnej w ramach NFZ. Nasze centrum medyczne wyróżnia się tym, że odbieramy za pierwszym razem średnio 94% połączeń przychodzących. Zapewniamy, że oddzwonimy na każde nieodebrane połączenie. Dodatkowo wszystkie rozmowy są nagrywane.

W naszej przychodni medycyny rodzinnej nie ma problemów z dodzwonieniem się.

Chcesz się umówić do lekarza rodzinnego? Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr tel. 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie).

Kim jest „lekarz rodzinny” i czy mogę liczyć na jego pomoc w ramach podstawowej opieki zdrowotnej?

Lekarz rodzinny jest lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej.

  • ukończył on 6-letnie studia medyczne
  • odbył 13-miesięczny staż podyplomowy
  • zrealizował 4-letnie szkolenie specjalizacyjne, zakończone Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym – tak jak lekarze innych specjalności (np. ortopeda, kardiolog, neurolog)

Specjalizacja z medycyny rodzinnej jest dedykowana do pracy w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) w ramach świadczenia NFZ. Szkolenie specjalizacyjne przygotowuje lekarza do prowadzenia profilaktyki oraz leczenia dorosłych i dzieci. Dzięki nabytym umiejętnościom specjalista medycyny rodzinnej jest w stanie zaopatrzyć 90% potrzeb zdrowotnych swoich pacjentów – noworodków, dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów.

Nie każdy lekarz pracujący w POZ jest lekarzem rodzinnym, ponieważ w POZ mogą pracować lekarze innych specjalności. W Polsce w POZ pracuje ok 33 000 lekarzy, z czego tylko 11 000 specjalistów medycyny rodzinnej. W naszej placówce zapewniamy opiekę specjalistów i rezydentów medycyny rodzinnej.

Chcesz wiedzieć, jak zapisać się do naszej przychodni? 


Personel naszej przychodni


To właśnie my stoimy na straży Twojego zdrowia!

Uśmiechnięta lekarka Ewa, członek personelu Ośrodka Zdrowia, stoi na białym tle w granatowym ubraniu

Ewa Dobrzyńska

lekarz medycyny rodzinnej

Uśmiechnięta lekarka Maja w granatowym ubraniu, która stoi na białym tle

Maja Boruch

lekarz medycyny rodzinnej

Dominika Lewandowska

lekarz

Patrycja Olizarowicz

położna

Uśmiechnięta pielęgniarka Patrycja w granatowym ubraniu, stojąca na białym tle

Patrycja Smolarczuk

pielęgniarka

Uśmiechnięta pielęgniarka Angelika, w granatowym ubraniu, stojąca na białym tle

Angelika Poddubik

pielęgniarka

Uśmiechnięta Urszula, która jest koordynatorem Ośrodka Zdrowia, stoi na białym tle w granatowym ubraniu i ma blond włosy

Urszula Łukaszuk

manager, koordynator przychodni

Sylwia Juszczuk

koordynator

Paulina Deniziak

dietetyk

Agata Romanowska

fizjoterapeutka

Profilaktyka w naszym Ośrodku Zdrowia w Surażu


W naszej przychodni mamy szeroki wybór bezpłatnych programów profilaktycznych i diagnostycznych. Chcemy uświadamiać pacjentów, że regularne wykonywanie badań pomaga wykryć poważne choroby we wczesnym stadium oraz znacząco wpływa na lepszą jakość życia.

Jakie programy profilaktyczne i diagnostyczne oferujemy? 

  • Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia

  • Profilaktyka 40+

  • Program Profilaktyki Raka Piersi 

  • Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego 

  • Profilaktyka Raka Skóry

  • Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat?

Gdzie szukać pomocy poza godzinami otwarcia?

W przypadku nagłych przypadków medycznych, które wystąpią poza godzinami otwarcia naszej filii, istnieje kilka opcji uzyskania niezbędnej pomocy:


Ośrodek Zdrowia w Turośni Kościelnej


Poza godzinami otwarcia filii, możesz korzystać z opieki w Ośrodku Zdrowia w Turośni Kościelnej.

Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska


W weekendy, dni wolne od pracy oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00-08.00 możesz z korzystać z opieki NPL (najbliżej Szpital w Łapach ul. Korczaka 23)

Pogotowie Ratunkowe


W przypadkach zagrażających życiu, takich jak zawał serca, udar mózgu, ciężkie obrażenia ciała, należy niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

Chcesz umówić się do lekarza szybko i bez czekania w kolejce?

Nasza przychodnia to nowoczesne podejście i przyjazna atmosfera!

Umów wizytę

Projekt i realizacja: