Przejdź do głównej treści

Regulamin Ośrodka Zdrowia w Turośni Kościelnej


Poznaj zasady obowiązujące w naszej przychodni

Uśmiechnięte lekarki i pielęgniarki Ośrodka Zdrowia w Turośni Kościelnej, w granatowo-białym uniformie medycznym, ze stetoskopami zawieszonymi na szyi, stojące na białym tle

Zasady obowiązujące w naszej Przychodni


Sprawne i bezproblemowe przyjmowanie pacjentów to nasz priorytet, dlatego prosimy o przestrzeganie poniższych zasad.

 1. Umawianie wizyt osobistych lub teleporad odbywa się:

 2. Na wizyty należy zgłaszać się punktualnie.

 3. Pacjentów z objawami infekcji prosimy o zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekcję rąk. Wyjątkiem są dzieci do 4 r.ż., pacjenci z niepełnosprawnością intelektualną oraz pacjenci, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne założenie maseczki.

 4. Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, przeszczepu, inwalidzi wojenni oraz wojskowi, a także kombatanci mają prawo do skorzystania ze świadczeń poza kolejnością. Nie jest to jednak uprawnieniem do całkowitego pominięcia harmonogramu przyjęć w danym dniu.

 5. Wizyty domowe zgłaszane są w rejestracji. Są one realizowane w terminie uzgodnionym z pacjentem. Po otrzymaniu zgłoszenia lekarz decyduje o jego zasadności i wskazaniach do wizyty.

 6. Pacjenci, którzy wymagają pilnej interwencji lekarskiej, przyjmowani są poza kolejnością.

 7. Pobranie materiału do badań laboratoryjnych odbywa się o konkretnie wyznaczonej godzinie – należy umówić się wcześniej poprzez rejestrację Przychodni.

 8. Do gabinetu wchodzimy na zaproszenie lekarza.

 9. W przypadku kontynuacji leczenia zleconego w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, pacjent zobowiązany jest raz na 12 miesięcy dostarczyć zaświadczenie od lekarza prowadzącego leczenie.

 10. Porady telefoniczne udzielane są codziennie przez lekarza w godzinach pracy Przychodni. Pacjent może zapisać się na teleporadę osobiście, telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej. O umówionej godzinie lekarz dzwoni do pacjenta. Jeśli pacjent nie odbiera, ponawia się próbę 3x, co 10 minut. Informacja o zasadach udzielania porad telefonicznych znajduje się na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń przychodni.

Personel naszej przychodni


To właśnie my stoimy na straży Twojego zdrowia!

Uśmiechnięta lekarka Ewa, członek personelu Ośrodka Zdrowia, stoi na białym tle w granatowym ubraniu

Ewa Dobrzyńska

lekarz medycyny rodzinnej

Uśmiechnięta lekarka Maja w granatowym ubraniu, która stoi na białym tle

Maja Boruch

lekarz medycyny rodzinnej

Uśmiechnięta pielęgniarka Patrycja w granatowym ubraniu, stojąca na białym tle

Patrycja Smolarczuk

pielęgniarka

Uśmiechnięta pielęgniarka Angelika, w granatowym ubraniu, stojąca na białym tle

Angelika Poddubik

Pielęgniarka

Uśmiechnięta Urszula, która jest koordynatorem Ośrodka Zdrowia, stoi na białym tle w granatowym ubraniu i ma blond włosy

Urszula Łukaszuk

manager, koordynator przychodni

Sylwia Juszczuk

koordynator

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej przychodni?


Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Jak zostać pacjentem Waszej przychodni medycyny rodzinnej?

Aby stać się pacjentem lekarza rodzinnego POZ w naszej placówce medycznej wystarczy złożyć deklarację wyboru. Można to zrobić osobiście lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak należy to zrobić.

 • Nie ma konieczności formalnego wypisywania się z dotychczasowej przychodni – dzieje się to automatycznie.

 • Warto wziąć ksero najważniejszych dokumentów medycznych – karty z hospitalizacji, konsultacji z poradni specjalistycznych, wyników badań. Karty szczepień dzieci pozyskujemy sami.

Zachęcamy całe rodziny do korzystania z opieki zdrowotnej w ramach NFZ w jednej przychodni. Dzięki temu nasi specjaliści mają więcej informacji o całej rodzinie, co w przypadku niektórych chorób ułatwi leczenie i diagnozowanie.

Chcesz się umówić do lekarza rodzinnego? Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr tel. 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie).

Czy mogę umówić dziecko na wizytę w Waszej poradni lekarza rodzinnego NFZ?

Oczywiście! Nasi pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę nad dziećmi w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

W naszej przychodni zapewniamy pomoc lekarzy medycyny rodzinnej. Zajmujemy się profilaktyką (bilanse zdrowia, szczepienia) oraz leczeniem najczęstszych chorób wieku dziecięcego.

Nasza placówka realizuje także szybką diagnostykę na miejscu, co umożliwia uniknięcie zbędnej antybiotykoterapii.

Chcesz się umówić do lekarza rodzinnego? Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr tel. 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie).

Jaki jest czas oczekiwania na wizytę w poradni lekarza rodzinnego w ramach NFZ?

Czas oczekiwania na wizytę w naszej przychodni POZ uzależniony jest od problemu medycznego, a nie od tego, kto pierwszy dodzwoni się do recepcji.

Czas oczekiwania dostosowujemy do stanu zdrowia pacjenta. W naszej placówce przyjmujemy pacjentów codziennie od poniedziałku do piątku.

Nasz grafik podzielony jest na:

 • Wizyty pilne (np. ból ucha z gorączką u dziecka, zaostrzenie choroby przewlekłej u dorosłego) – wizyta w naszej placówce odbędzie się tego samego dnia lub najpóźniej kolejnego dnia, jeśli zgłoszenie nastąpiło w godzinach popołudniowych.
 • Wizyty planowane – wizyta umawiana jest w dogodnym terminie z wyprzedzeniem czasowym. Dotyczy chorób przewlekłych oraz dolegliwości, które trwają od jakiegoś czasu, a które wymagają konsultacji z lekarzem medycyny rodzinnej.
 • Porady recepturowe – zapewniamy wypisanie leków na receptę tego samego dnia lub w kolejnym dniu roboczym. Bilanse i szczepienia dzieci – usługi udzielane po wcześniejszym ustaleniu z pielęgniarką.
 • Wizyty domowe – wizyty w domu pacjenta realizowane są u osób, u których stwierdzono wskazania medyczne do takich wizyt, np. stan po udarze mózgu, zaawansowany wiek, problemy z poruszaniem się.

Wizyty u lekarza w ramach podstawowej opieki zdrowotnej odbywają się punktualnie, o wcześniej umówionej godzinie.

Chcesz umówić się na wizytę w naszym Ośrodku Zdrowia? Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń – nr tel. 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie)

Czy placówka jest przystosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnością?

Ośrodek Zdrowia sp. z o.o. jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 590 655 zł na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dzięki temu dofinansowaniu ta grupa naszych pacjentów będzie mogła skorzystać z całego szeregu udogodnień, tj. łatwiej dostać się do gabinetów lekarskich i zabiegowych, umówić wizytę on-line, skorzystać z kompleksowej diagnostyki.

Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl.

Koordynatorem ds. dostępności jest lek. Maja Boruch: [email protected], tel. 85 650 52 79

Czy udzielacie teleporad w Waszej przychodni NFZ?

W naszej przychodni lekarza rodzinnego teleporady lub porady e-mail służą głównie do omówienia wyników badań laboratoryjnych.

Teleporada umawiana jest zawsze na konkretny dzień i konkretną godzinę. O umówionej godzinie lekarz dzwoni do pacjenta. Jeśli pacjent nie odbiera, lekarz ponawia próbę kontaktu trzykrotnie, co 10 minut.

Nie udzialamy teleporad dzieciom do 6. roku życia. Wyjątek stanowi teleporada w celu np. omówienia wyniku badań, bądź porada związana z dotychczasowym leczeniem.

Ile czeka się na receptę w Waszej poradni lekarza rodzinnego w ramach NFZ?

Recepty w naszej przychodni przepisywane są tego samego lub następnego dnia roboczego od poniedziałku do piątku. Pacjenci otrzymują kod recepty SMS-em lub e-mailem.

Zachęcamy wszystkich pacjentów naszej placówki, którzy przyjmują leki przewlekle, do skorzystania z opieki koordynowanej.

 • lekarz ustala plan leczenia, zleca niezbędne badania, wyznacza termin wizyt kontrolnych
 • koordynator przypomina o terminie wizyty

Dzięki temu nie musisz się martwić o to, że przyjmowane leki skończą się przed terminem kolejnej wizyty.

Czy Wasza przychodnia lekarza rodzinnego w ramach NFZ oferuje także wizyty prywatne?

Nasza placówka realizuje wizyty prywatne dla pacjentów nieubezpieczonych lub ubezpieczonych za granicą, którzy nie posiadają karty EKUZ.

Nie realizujemy prywatnych wizyt domowych.

Co to jest opieka koordynowana? Czy mogę liczyć na nią w ramach podstawowej opieki zdrowotnej?

Opieka koordynowana to specjalna forma opieki nad pacjentami z chorobami przewlekłymi.

Jak to działa?

 • Pacjent zgłasza się na wizytę kompleksową do lekarza rodzinnego w ramach NFZ.
 • Lekarz POZ analizuje dokumentację medyczną, bada pacjenta, zleca badania diagnostyczne, może zalecić konsultacje pielęgniarki, dietetyka, lekarza innej specjalizacji.
 • Następnie zaleca wizyty kontrolne i przepisuje leki
 • Koordynator umawia terminy wizyt oraz zleconych badań. Dba, aby przypomnieć pacjentowi o zbliżających się terminach oraz kończących się lekach

W opiece koordynowanej pacjent otrzymuje plan opieki medycznej. Koordynator prowadzi pacjenta, przypominając mu o wszystkich ważnych terminach.

Nasza przychodnia realizuje opiekę koordynowaną w ramach POZ jako jedna z pierwszych poradni medycznych w Polsce! Serdecznie zachęcamy do skorzystania z takiej formy opieki w naszej placówce.

Chcesz umówić się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu? Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr tel. 85 650 52 79 (otwiera się w nowej karcie).

Pierwszy rok życia dziecka


Z myślą o młodych rodzicach stworzyliśmy darmowy e-book „Pierwszy rok życia dziecka w pytaniach i odpowiedziach”.

To skarbnica wiedzy, która pomoże Ci w pierwszych chwilach opieki nad niemowlęciem. Dowiesz się z niego m. in.: jak często kąpać dziecko, kiedy udać się na pierwszą wizytę u lekarza czy szczepienie.

Co zrobić, aby uzyskać dostęp do naszego e-booka? Wystarczy, że zapiszesz się poniżej.

Przeczytaj więcej o e-booku

Chcesz umówić się do lekarza szybko i bez czekania w kolejce?

Nasza przychodnia to nowoczesne podejście i przyjazna atmosfera!

Umów wizytę

Projekt i realizacja: